JUBINALE 2016

W dniach 2-4.06.2016 za sprawą dziewiątej edycji Międzynarodowych Letnich Targów Biżuterii i Zegarków JUBINALE 2016, tereny targowe EXPO Kraków raz jeszcze stały się główną platformą spotkań branży jubilerskiej i zegarkowej w Europie Centralnej. W targach udział wzięła rekordowa do tej pory liczba wystawców, 218 firm z 15 krajów – z Polski, Austrii, Belgii, Czech, Hiszpanii, Indii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Po raz kolejny został także odnotowany wzrost ilości gości odwiedzających targi, szczególnie ze Słowacji, Ukrainy i Litwy.

Targi JUBINALE przez ostatnich dziewięć lat skutecznie umacniały swoją pozycję, konsekwentnie zapisując się w kalendarzach coraz większej grupy osób z branży jubilersko zegarkowej. Od momentu przeniesienia się na nowoczesne tereny targowe EXPO Kraków, dynamiczny rozwój targów jest niezaprzeczalnie widoczny – nieustannie rosnąca liczba wystawców, regularny udział wiodących polskich firm oraz systematycznie wzrastająca liczba wystawców i gości z zagranicy, to tylko niektóre elementy świadczące o tym, jak ważną dla branży imprezą stały się targi JUBINALE. Kolejny raz przez wystawców została także doceniona wysoka jakoś organizacji targów i obsługi kupców i wystawców.


Targi JUBINALE kierowane są głownie do ściśle sprofilowanej grupy odbiorców – właścicieli sklepów jubilerskich i galerii, producentów i dystrybutorów oraz przedstawicieli handlowych, czyli osób zawodowo powiązanych z branżą. Starannie przygotowane oferty Wystawców zapewniły gościom szeroki wybór asortymentu z niemal wszystkich sektorów branży. Na stoiskach, obok kolekcji biżuterii i zegarków na kolejny sezon, zostały zaprezentowane także opakowania, narzędzia i maszyny, usługi oraz rozwiązania technologiczne dla branży. Goście z zaciekawieniem śledzili nowe trendy i korzystali z możliwości zakupu towarów. Wielu z nich skorzystało także z możliwości rozmowy i porad przedstawicieli najważniejszych polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych, tj. Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo – Jubilerskiej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. W krajobraz hali na stałe już wpisał się pawilon Portugalskiego Stowarzyszenia Producentów Biżuterii i Zegarmistrzostwa AORP, na którym po raz trzeci swoje wyroby zaprezentowała grupa firm z Portugalii.

Po zakończonym pierwszym dniu pracy, Wystawcy spotkali się w nieco luźniejszej atmosferze podczas niezwykle udanego Wieczoru Wystawców. W czasie oficjalnej części bankietu, wręczone zostały statuetki Klejnot JUBINALE. W tym roku wyróżnienie otrzymała firma Kogata, firma Art Styl oraz By Dziubeka. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą współpracę oraz życzymy wielu sukcesów w dalszych działaniach.

Pierwsze dwa dni targów dedykowane były wyłącznie profesjonalistom, natomiast ostatni dzień otwarty był także dla publiczności z miasta Krakowa. Osoby te miały niepowtarzalną okazję aby zapoznać się z nadchodzącymi trendami świata biżuterii i zegarków i móc zakupić wybrane okazy, na przykład w „trendach projektantów”, gdzie swoje najnowsze wyroby prezentowali polscy artyści. Odwiedzenie targów dało również możliwość zobaczenia w jednym miejscu trzech tematycznych wystaw – wystawę prac nagrodzonych w III Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Autorskiej „Krzemień pasiasty – kamień optymizmu”, wystawę prac wyróżnionych w konkursie Prezentacje 2015 „Cyrk” oraz wystawę prac artystów prezentowanych w Galerii Sztuki w Legnicy.

Spotkania podczas targów obfitowały w cenne dyskusje i negocjacje biznesowe. Od dawna wiadomo, że najskuteczniejszą formą sprzedaży jest kontakt bezpośredni, a ożywione rozmowy prowadzone na stoiskach wystawców były tego ewidentnym potwierdzeniem. I choć niektóre sektory branży odczuwają chwilowy zastój wierzymy, że targi JUBINALE spełnią swoje zadanie i nawiązane kontakty jeszcze przez długi czas będę przynosiły korzyści biznesowe.

Już dziś zachęcamy do odnotowania daty kolejnej, 10-tej już edycji targów JUBINALE. Jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 8-10.06.2017 roku, serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy również do udziału w nadchodzącym spotkaniu handlowym JUBINALE Christmas, 8-9.11.2016, w którym swój udział zapowiedziała część wystawców targów JUBINALE. Celem spotkania jest uzupełnienie asortymentu przed niezwykle ważnym sezonem świątecznym.


Zachęcamy do polubienia strony JUBINALE na Facebook’u, gdzie regularnie przedstawiane są ważne informacje dotyczące targów, sylwetki artystów oraz oferty wystawców.

DO GÓRY