Targi JUBINALE 2019

Od 13 do 15 czerwca 2019 odbyły się 12. Międzynarodowe Letnie Targi Biżuterii i Zegarków JUBINALE 2019, po raz drugi równolegle z Targami Upominków i Dekoracji GiftON.top. Na targach prezentowane były produkty i usługi z niemal wszystkich sektorów branży jubilerskiej – o najlepsze oferty specjalnie dla gości JUBINALE zadbało blisko 200 wystawców z 15 krajów! Targi JUBINALE przez ostatnich dwanaście lat skutecznie umacniają swoją pozycję, konsekwentnie zapisując się w kalendarzach osób powiązanych z branżą jubilersko-zegarkową. Jednak mimo szeroko zakrojonej kampanii zapraszającej przeprowadzonej prze organizatora oraz wystawców została odnotowana niższa frekwencja odwiedzających kupców. Zapewne w dużej mierze przyczyniła się do tego fala upałów panująca w tym czasie w południowej Polsce. Pomimo tak wysokich temperatur, Goście odwiedzający targi oraz wystawcy mieli możliwość pracować w komfortowych warunkach w świetnie schłodzonej hali EXPO Kraków, która zapewniła gościom wytchnienie i ochłodę po podróży. 

OFERTA

Na JUBINALE, oprócz znamienitych polskich produktów, które w najbliższych miesiącach będą wyznaczały trendy w polskiej modzie biżuteryjnej można było znaleźć mnóstwo ofert spoza naszych granic, co pozwoliło uczestnikom na zapoznanie się z niezwykle szeroką gamą zupełnie nowych produktów i nawiązanie kontaktów na skalę międzynarodową. W dzisiejszych czasach silnej konkurencji na każdej płaszczyźnie taka sposobność jest niezwykle ważna. Ponownie swoją różnorodną ofertę z biżuterią srebrną zaprezentowała silna grupa wystawców z Włoch, a bursztyn oraz biżuterię z tym szlachetnym kamieniem przedstawiły, wraz z polskimi wystawcami, firmy z Litwy. Dodatkowo swoje oferty zaprezentowali wystawcy m.in. z Austrii, Niemiec, Chorwacji, Rumunii, Słowacji, Czech, Portugalii, Anglii, Francji oraz, po raz pierwszy z Chile. Targi JUBINALE kierowane są głownie do ściśle sprofilowanej grupy odbiorców – właścicieli sklepów jubilerskich i galerii, producentów i dystrybutorów oraz przedstawicieli handlowych, czyli osób zawodowo powiązanych z branżą. Pierwsze dwa dni targów przeznaczone były zatem wyłącznie dla branży jubilerskiej, natomiast trzeci ostatni dzień, targi mogła odwiedzić publiczność z zewnątrz. W tym dniu mieszkańcy Krakowa i turyści mieli wyjątkową możliwość obejrzenia oraz zakupu biżuterii i upominków. Mogli oni również skorzystać z bezpłatnej porady branżowych ekspertów w zakresie naprawy, pielęgnacji i wyceny wyrobów oraz kamieni jubilerskich. Goście z zaciekawieniem śledzili nowe trendy i korzystali z możliwości zakupu towarów. Wielu z nich skorzystało także z możliwości rozmowy i porad przedstawicieli najważniejszych polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych, tj. Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo – Jubilerskiej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich.

SZKOLENIA

Uczestniczy JUBINALE mogli wziąć udział w bezpłatnych wykładach i szkoleniach, dzięki czemu można było połączyć poszukiwanie najlepszych ofert z poszerzaniem swojej wiedzy. Szkolenia poprowadził właściciel agencji ProMedia, doświadczony prelegent Jerzy Osika, który w ciekawy i charyzmatyczny sposób przekazał biorącym udział w szkoleniach gościom ogromne zasoby cennej i aktualnej wiedzy, dostosowanej do aktualnej sytuacji na rynku. Dodatkowo, firma Gravotech zorganizowała szkolenia w zakresie grawerowania mechanicznego, dzięki czemu goście JUBINALE mieli niepowtarzalną okazję do nabycia praktycznych umiejętności w zakresie grawerowania, dostosowanych do najnowszych technologii.

WYSTAWY

Targom JUBINALE niezmiennie towarzyszyła strefa Trendy Projektantów, gdzie prezentowane były małe biżuteryjne dzieła sztuki – każde inne, niepowtarzalne i wymagające niezwykłego kunsztu jubilerskiego. W galerii projektantów swoje projekty po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentowała także laureatka nagrody PB Group z Legnickiego Festiwalu „Srebro”, projektantka z Węgier – Eszter Sara Kocsor.  Na targach zapoznać można się było także z wystawami – w tym niezwykle wymowną wystawą „Moim zdaniem…”, która już od roku pozwala twórcom na wyrażenie swojego zdania na mniej lub bardziej wygodne tematy, a której debiut miał miejsce właśnie w Krakowie dokładnie rok temu. Galeria Sztuki w Legnicy natomiast zaprezentowała także prace innych uczestników na stoisku Galerii, dzięki czemu uczestnicy targów mogli zapoznać się z nagrodzonymi pracami laureatów tegorocznego festiwalu.

WIECZÓR WYSTAWCÓW

Pierwszego dnia targów w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbył się uroczysty Wieczór Wystawców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę – niezwykła atmosfera tego wieczoru na długo zapadnie wielu z nas w pamięci. Jeszcze raz gratulujemy zdobywcy pierwszego miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Orłów Przestworzy JUBINALE i GiftON.top 2019, panu Piotrowi z firmy Belarte, a wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i kreatywność włożone w każdy własnoręcznie wykonany papierowy samolot!

PODSUMOWANIE

Po raz kolejny targi JUBINALE zostały wsparte przez stowarzyszenia i organizacje branżowe oraz otrzymały patronaty medialne od najważniejszych polskich wydawnictw w dziedzinie branży jubilerskiej. Dziękujemy za nieustające wsparcie wszystkim partnerom, uczestnikom, wystawcom, sympatykom oraz przyjaciołom targów JUBINALE. Każdy z Was sprawia, że targom JUBINALE rokrocznie towarzyszy niezwykła, przyjemna atmosfera. Dziękujemy również za ponowne docenienie sprawnej organizacji, indywidualnego podejścia do każdego wystawcy, obsługi technicznej, całorocznej i stargetowanej kampanii marketingowej, systemu obsługi wystawców i kupców, aplikacji mobilnej, zwiększenia bezpieczeństwa wydarzenia oraz innych czynników składających się na sprawny przebieg imprezy.

Spotkania podczas targów obfitowały w cenne dyskusje i negocjacje biznesowe. Od dawna wiadomo, że najskuteczniejszą formą sprzedaży jest kontakt bezpośredni, a ożywione rozmowy prowadzone na stoiskach wystawców były tego potwierdzeniem. I choć niektóre sektory branży odczuwają chwilowy zastój wierzymy, że targi JUBINALE spełnią swoje zadanie i nawiązane kontakty jeszcze przez długi czas będę przynosiły korzyści biznesowe. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną edycję targów JUBINALE, która odbędzie się w dniach 25-27.06.2020, oraz na zbliżającą się 5. edycję JUBINALE Christmas 2020.Zachęcamy do polubienia strony Jubinale na Facebook’u, gdzie regularnie przedstawiane są ważne informacje dotyczące targów, sylwetki artystów oraz oferty wystawców. https://www.facebook.com/jubinale      

Lista wystawców targów JUBINALE 2019

 

Company City Country Stand No
A.M. MARTINI Gdańsk Polska D01
ABC GOLD Tczew Polska D05
ABK-STYL JACEK KEMPA GDAŃSK Polska G08
AG ALEKSANDER GLIWIŃSKI Sopot Polska D16
ALATYR AMBER Chełm Polska H16
ALATYR AMBER PLUS Warszawa Polska H03
ALL4SILVER Piešťany Slovakia E13
AMBER ABRAM Gdańsk Polska A09
AMBER APPLE Gdańsk Polska C05
AMBER BOUTIQUE – UAB INKLIUZIJA Druskininkai Lithuania C11
AMBER GALLERY NIEDRZWICA DUŻA Polska G14
AMBER GARDEN Gdańsk Polska F08
AMBER MARCIN BUZALSKI Gdańsk Polska F03
AMBER SEASIDE (UAB „DALIOS GINTARAS”) Klaipeda Lithuania G05
AMBER SPRING Gdańsk Polska H14
AMBER TRIP Vilnius Lithuania G17
AMBER-RING Otwock Polska G06
AMBERHOME LT Kretinga Lithuania D14
AMBERIMAGES Kretinga Lithuania F10
AMBERPORT Kretinga Lithuania E06
ANNA Suchy Dąb Polska A10
AORP – PORTUGUESE JEWELLERY ASSOCIATION PORTO Portugal H09
ARANI.CC Drelów Polska G01
ARENART Warszawa Polska D08
ARGENTUM BIŻUTERIA Łąck Polska C09
ART JEWELLERS STUDIO Gdynia Polska B02
ART STYL Piotrków Tryb Polska D02
ART VETUS Klaipeda Lithuania H10
ART-S Lipno Polska G03
ARTI-AMBRA Słuszewo Polska A11
ARTSZOK TOMASZ PISANKO Gdańsk Polska B03
ASIMEX PLUS ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI Modliborzyce Polska C02
ASTILBE BN BIŻUTERIA NIEBANALNA Ruda Śląska Polska F16
AUKSO LAIKAS LT Vilnius Lithuania A16
AUTENTIC Neringa Lithuania D19
AZZURRO Wrocław Polska E01
BALI CLICKS ORIGINAL Olsztyn Polska H24
BALTIC JEWELLERY NEWS Vilnius Lithuania G17
BASSANO COLLECTION POLAND GDYNIA Polska A03
BERKWIAT Gdansk Polska C12
BERNSTEIN-HAUS Bremen Germany E18
BIAMET BIS S.C. BIAŁYSTOK Białystok Polska F02
BIEFFE 2000 SRL Anghiari Italy D11
BIŻUTERIA JAN LEKSZYCKI Otwock Polska T11
BOCHEŃSKI JEWELLERY Nowy Sącz Polska D13
BRIZART MARIA MUKAJ CZĘSTOCHOWA Polska T25
BURSZTYNOWE MARZENIA Z LITWY Warszawa Polska A05
BY DZIUBEKA Tychy Polska C04
CHILLI Straszyn Polska E16
CIESIELSCY Mielec Polska C07
CILU DI SPORTIELLO CIRO Torre Del Greco Italy G09
COLIBRA SP. Z O.O. Pruszków Polska F09
CORAND Kraków Polska G11
D. MILIAUS UKI (AMBER DM) Kretingos r., Lithuania F05
D&R Piekary Śląskie Polska E15
DOROTA CENECKA GIN ATELIER Gdańsk Polska T14
DOROTA GULBIERZ Sopot Polska T05
DOVILE STANKEVICIENE PASVALYS Lithuania F15
E. DUNAUSKAS CO. PAJURIO KRANTAS Klaipeda Lithuania G13
ENTRE PIEDRAS Combarbala Chile F18
ESZTER SARA KOCSOR JEWELLERY Budapest Hungary T24
EUGENIO MAZZA Torre del greco Italy F11
EUROAMBER Przyjaźń Polska A06
EVOLUTION GROUP CZ S.R.O. Jablonec nad Nisou Czech Republic F07
FINEZJA BURSZTYN SREBRO JERZY JÓZEFIAK Pszczółki Polska H20
FIRMA CORUNDUM SP. Z O.O. Wrocław Polska B10
FIRMA JUBILERSKA CHATON BARBARA FLACZYŃSKA, LECH ADAM FLACZYŃSKI Koszalin Polska H19
FIRMA JUBILERSKA GÓRECKI Warszawa Polska G04
FIRMA JUBILERSKA MICHALCZAK Zbąszyń Polska F13
FLOR DE MINA Warszawa Polska D15
GALERIA SZTUKI W LEGNICY Legnica Polska A27
GAURA PEARLS OU Tallinn Estonia C18
GIOIELLO Mikołów Polska A14
GIVAL Giarre CT Italy D18
GOLD-REX Gdańsk Polska F04
GOLDEXPO WARSZAWA FUNDACJA DLA ROZWOJU POLSKIEJ BRANŻY ZŁOTNICZO-JUBILERSKIEJ Warszawa Polska H30
GRAVOTECH SP. Z O.O. WROCŁAW Polska Sala konferencyjna Praga
GREGSTONE Łódź Polska E02
GUZOWSKI Consett United Kingdom H23
HARDLEO – KAMIENIE KOLOROWE Mysłowice Polska E17
HODINY A KLENOTY 2019 / WATCHES & JEWELS 2019 Prague Czech Republic G18
HUBLO EST AMBER Talinn Estonia A02
IMAGE SILVER Gdańsk Polska B04
INDURION TRADE SRL Braila Romania H21
INHORGENTA MUNICH Warszawa Polska G02
INTER AUTO SPÓŁKA Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA Kraków Polska A30
ISAART GDAŃSK Polska F06
ITALO IMPORT – EXPORT Castiglione Cosentino (CS) Italy D17
JAN POMIANOWSKI Goręczyno Polska T06
JANTAR STUDIO Łomianki – Kiełpin Polska A18
JEWEL COMPANY ALBERTO CORADESCHI Gorzów Wlkp. Polska E04
JO KAMINSKA ETHICAL JEWELLERY London United Kingdom B23
JUBILEX Sopot Polska D03
K&T FASHION SP. Z O.O. Ożarów Polska C15
K2 GEMSTONES AND PEARLS Parma Italy G10
KAR-GOLD Warszawa Polska B08
KARGUL Elbląg Polska T05
KIELWIN JEWELLERY HOUSE Kielce Polska E14
KINGY.PL Tarnobrzeg Polska B14
KOGATA MURANO GLASS Elbląg Polska A12
KOHHA KRZYSZTOF ADAM KASPRZAK Warszawa Polska T01
KOLIA Gdańsk Polska A08
KOMPANIA JUBILERSKA Kraków Polska C10
KRAUZA DESIGN IZABELA KRAUZA Warszawa Polska T26
LABERA Gdańsk Polska B05
LAIMA SKUKAUSKIENE Vilnius Lithuania G07
LISIEWSKI Białobrzegi Polska A17
MACUR Warszawa Polska B20
MAGMA-ART Kraków Polska A01
MANOKI Kraków Polska E03
MARCIN ŁADZIŃSKI Warszawa Polska T13
MARKSILVER MAREK PIETRZAK CHWASZCZYNO Polska T16
MEYOU&CO. GDAŃSK Polska E07
MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE BURSZTYNNIKÓW/ INTERNATIONAL AMBER ASSOCIATION Gdańsk Polska B13
MINAR IMPORT-EXPORT Straszyn Polska H17
MIRAŻ GRZEGORZ PISULA Zabrze Polska C08
MODE Straszyn Polska H13
NEW AGE DESIGN DARIUSZ ZARAŃSKI Gdynia Polska T21
NIKOLA PREZIOSI TOMASZ OKULICZ Gorzów Wielkopolski Polska H02
OFIR FIRMA JUBILERSKA Myślachowice Polska B06
OGÓLNOPOLSKA KOMISJA ZŁOTNICZO -JUBILERSKA ZWIĄZKU RZEMIOSŁA POLSKIEGO Warszawa Polska H31
OLEŃKA WROCŁAW Polska B07
OPAL JP Gdańsk Polska E10
OPAL SILVER POZNAŃ Polska F17
P.A.T. Częstochowa Polska H05
P.P.H. JANKOWSKI – PRODUCENT BIŻUTERII I DEWOCJONLAIÓW Warszawa Polska G12
PALAKISS VICENZA – ITALY Vicenza Italy A23
PARIS ANNA BUDZIEJKO Płock Polska D10
PB GROUP Gdańsk Polska B17
PG2 DESIGN Piasek Polska A19
PINHO & RIBEIRO, LDA Leca da Palmeira Portugal H09
PINHO & RIBEIRO, LDA. Gondomar Portugal H09
PIOTR CZYŻ Sztutowo Polska B11
PIOTR GRAD JEWELLERY „USŁUGI ODLEWNICZE” Warszawa Polska E20
POLSKI JUBILER Warszawa Polska A21
PPHU MACIEJ TOBER Otwock Polska E19
PRACOWNIA ZŁOTNICZA PIOTR TYBOROWSKI GDAŃSK Polska H12
PRAHIR JEWELLRY Velika Gorica Croatia C06
PROCHILE Warszawa Polska F18
PROJEKT TADEUSZ JAWORSKI Warszawa Polska T22
PROMEDIA JERZY OSIKA Warszawa Polska Sala konferencyjna Lwów
PUKROP MACIEJ PUKROP Wrocław Polska E05
RAHIMY GMBH Vienna Austria H06
RAL Sopot Polska H18
RITA ALVAREZ MARIN Monte Patria Chile F18
ROBIS Gniewowo Polska H04
RODENT PRUSZKÓW Pruszków Polska A15
RUBICELLO JEWELLERY Brzostek Polska E12
RUBICELLO PACKAGING Brzostek Polska D12
SAAMP POLSKA Aubagne France G15
SAMBER Malbork Polska H01
SAWJOL JOLANTA SAWERA Warszawa Polska E08
SHANTARELLA GEMME ROME Italy C17
SHERSE’ ART COUTURE Kraków Polska G09a
SILVAM Gdańsk Polska C03
SILVER PULS Wola Krzysztoporska Polska D06
SILVER TOP Wola Krzysztoporska Polska C01
SOVRANI POLAND SEBASTIAN SITKOWSKI Lublin Polska D04
STEFANEK Warszawa Polska E11
STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW JUBILERSKICH Warszawa Polska H27
STUDIO DF DOMINIKA FRĄCZKIEWICZ Gdynia Polska E09
STUDIO ROX ADAM WYSPIAŃSKI JAWORZYNA ŚL. Polska T15
SUNSTONE Kołobrzeg Polska H15
SZKOŁA ZŁOTNICTWA XERION Kraków Polska B12
ŚWIAT PEREŁ Zamość Polska F14
TADO Gdańsk Polska D07
TESORI Kraków Polska C13
TYMEX MAREK JANICKI Lubawka Polska H22
UNIT WYDAWNICTWO INFORMACJE BRANŻOWE Warszawa Polska B15
VENUS GALERIA RENATA WYDRO Kłodzko Polska G11
VER VITAS Olkusz Polska C14
VYTAUTAS JUKNA TAURAGE Lithuania F12
WAIDZEIT GMBH & CO KG Michaelerberg-Pruggern Austria H26
WALCOWNIA METALI S.C. C.GRAD T.KOŁODZIEJSKI Warszawa Polska E20
WIKO Białystok Polska F01
WWW Przetoczyno Polska H07
WWW.LASERGOLD.PL Miejsce Piastowe Polska A13
WYGANOWSCY A. J. Konstancin-Jeziorna Polska T12
WYSTAWA „MOIM ZDANIEM” GDAŃSK Polska B17
YES BIŻUTERIA Poznań Polska B01
YVON Nowy Sącz Polska B09
ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH IM. JACKA MALCZEWSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE Częstochowa Polska H28
ZODIAX Praha 4 – Kunratice Czech Republic D09
DO GÓRY